Kiralama Koşulları

KİRALAMA KOŞULLARI

1- SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI

Araç kiralamak için 21 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 2 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir

2 – KİRALAMA SÜRESİ

En az kiralama süresi 24 saattir.

3 – FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR

Fiyatlara araçların sınırlı kilometrede kullanım hakkı, Hasar Sorumluluk Güvencesi, Hırsızlık Güvencesi ile %18 Katma Değer Vergisi dahildir. Akaryakıt, Ferdi Kaza Sigortası, İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti(0-26 km arası), Bebek Koltuğu Ücreti, Navigasyon cihazı, Ek Sürücü Ücreti, Bluetooth Araç Kiti Ücreti, Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır. Araçların müşteriye teslimi boş depo benzin ile yapılır. Aylık kiralamalarda kilometre sınırı araç grubuna göre 3000- 4000 km arasında, kilometre aşım ücreti ise grup bazında değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgiyi kiralama ofislerimizden alabilirsiniz.

4 – TEK-YÖNLÜ KİRALAMALAR

Aracın başka bir şehirde iadesi yapılamamaktadır.

5 – İLAVE SÜRÜCÜLER

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için İletişim Merkezi’mizi arayabilirsiniz.(Ek sürücü kiralama koşulları Madde1’deki şartlarla aynıdır.)

6 – TESLİM ETME VE TESLİM ALMA

HUZUR Oto Kiralama ofisinin bulunduğu şehir ve beldelerde, ilçe belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, ofis müsaitliğine göre, araçların müşteriye teslimi ve müşterinden teslim alınması (0- 26 Km Kadar ) ücretsizdir.

7 – GÜVENCELER

Güvencelerimiz hakkında açıklama aşağı da yer almaktadır. Açıklamalar genel ve bilgi amaçlıdır. Huzur Oto Kiralama bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkını saklı tutar. Fiyatlarınıza dahil olmayan güvenceleri ve geçerli limitler ile ilgili detaylı bilgiyi kiralama başlangıcında satış ofislerimizden satın alabilirsiniz.

  • Hasar- Kaza Güvencesi (CDW) : Aracın hasari ile ilgili bir güvencedir. Kaza ve hirsizlik durumunda araçta meydana gelecek maddi hasar ve kayiplari Genel Sigorta Kosullari kapsaminda karsilamaktadir.
  • Ihtiyari Mali Mesuliyet Güvenceleri (LI- SLI) : 3. Sahislara verilen zararlari kapsayan güvencelerdir.
  • Ferdi Kaza Sigortasi(PAI) : Sürücü ve araç içindeki kisileri sigorta limitleri dahilinde güvence altina alan bir sigortadir. Araçta bulunan koltuk sayisi baz alinarak hesaplanmaktadir.
  • Mini Hasar Sigortasi (MI) : Huzur Oto Kiralama tarafindan belirlenen tutarin altinda kalan hasarlarda müsteri beyani ile onarim güvencesidir.

YUKARIDA AÇIKLANAN GÜVENCELER GENEL VE BİLGİ AMAÇLIDIR. DETAYLI BİLGİ KİRALAMA OFİSLERİMİZDEN ALINABİLİR.

Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması yada en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 7/24 hizmet veren 0(224) 251 84 00 numaralı Huzur Oto Kiralama Tam Destek Hattı’na bilgi verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3’cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren 0(224) 251 84 00 numaralı Huzur Oto Kiralama Tam Destek Hattı’ndan yardım temin edilmesi gerekmektedir.

8- TESLİM GECİKMELERİ

Araçların iadesinde 3 saate kadar yaşanan gecikmelerde, her saat için, sözleşmede uygulanan kira fiyatının 1/3’ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.